قالب وبلاگ
بیایید بیایید در این خانه بگردید
بسان رود که در نشیب دره سر به سنگ می زند. رونده باش. امید هیچ معجزی ز مرده نیست. زنده باش ! 

کشاورز جماعت هر ساله باید غم و غصه ی یه چیزی رو داشته باشه ؛ سال پیش که باران بی موقعی زمانیکه شالی ها درو شده بودن اومد  و یه دو سه هفته ای شالی ها همینطوری تو آب موندن تا اینکه کلا رنگ شلتوک تیره شد. امسال هم 4 روز بارش در زمانی که شالی ها در حال خوشه دادن بودن کافی بود منجر به پوچ و میان تهی در اومدن(به اصطلاح چت) تعداد زیادی از دانه ها بشه . تازه باید خسارت زیادی هم که به باغات وارد شده روهم اضافه کنیم.باغ هندوانه و خیار و بادمجان به کلی نابود....کن فیکون.اینها همه یه طرف گرانی کود و واردات بی رویه برنج خارجی هم یه طرف.
حقیقتا همه چیز داره دست به دست هم میده که بطور کل فاتحه کشاورزی خونده بشه همین حالاشم ، این نسل گذشته ست که کار کشاورزی می کنه اونا که دستشون از دنیا کوتاه بشه به کل کشاورزی هم به تاریخ خواهد پیوست چون کسی نیست که ادامه بده.../


    *  *  *  *  *

دولت عزیز به زور گفته مرغ فروشی ها باید مرغ 4700 تومنی عرضه کنن.چند روز اول که مغازه ها به کل بسته بودن بعد چند روز سر و کله شون پیدا شد و من جماعت خوشحال و خندان زیادی رو دیدم که صفهای چند ده متری تشکیل داده بودن تا بتونن یه مرغ بخرن !
وقت برداشت یارانه ها هم که میشه همچنان پدر دستگاه های خودپرداز در حال در اومدنه و اگه اونا زبون داشتن مطمئن یه فحش اساسی به ملت میدادن.
پ ن: دولت دکتر هرکاری نکرده باشه یه کار رو خوب انجام داده.اینکه فرهنگ تو صف موندن برای خرید هرچیزی رو افزایش داده !

[ چهارشنبه 21 تیر 1391 ] [ 16:51 ] [ سینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

جست و جوی گوگل

جست و جوی گوگل