قالب وبلاگ
بیایید بیایید در این خانه بگردید
بسان رود که در نشیب دره سر به سنگ می زند. رونده باش. امید هیچ معجزی ز مرده نیست. زنده باش ! 

رزیتا خاتون
نویسنده:سید مهدی شجاعی
انتشارات: کتاب نیستان
●●●

بخش هایی ازین کتاب:
رزیتا خاتون و طرح مبارزه با فساد
آیا شما برنامه ای برای ریشه کن کردن فساد و فحشاء در جامعه دارید؟
رزیتا خاتون : ببینید ! فساد و فحشا فی نفسه بد نیست منتها متاسفانه اسمش بد در رفته . ما اصولا با محتوای فساد که مخالف نیستیم.با اسمش مخالفیم.مثل خیلی از تحولات دیگری که در زمینه تغییر نام واقع شد باید در این زمینه هم تجدید نظر بشود.همین بهره را شما در نظر بگیرید.ببینید در سابق چقدر این بهره حرام بود ولی از وقتی به کارمزد تغییر نام داد واقعا چقدر فرق کرد. الان نه تنها حرام نیست ، چه بسا استحباب هم داشته باشد.یا مثلا فرض کنید : " رقص".اذعان دارید که واقعا چه کار زشتی است ولی وقتی تبدیل به " حرکات موزون " می شود اصلا ماهیتش فرق می کند و همه علاقه مند می شوند آن را تماشا کنندیا مثلا همین تندیس خودمان.تا وقتی اسمش " مجسمه " بود ، حرام بود و حتی سر از شرک و بت پرستی در می آورد.الان نه تنها حرام نیست که اسباب تقرب هم هست.
یا همین ماءالشعیر ، ببینید سابق چه اسم بدی داشت.حتی همین عرق سگی را اگر ما همان اوایل تبدیل به " العرق الکلبی " کرده بودیم، واقعا الاان مشکل نداشتیم. یا اگر یک شهر مدرنی می ساختیم که ...حالا از بحث منحرف می شویم ،عرضم این است که ما اصولا مشکل اسم داریم.این فرهنگستان می نمی فهمم چه کار دارد میکند.این همه سالیک اسم خوب جای فساد و فحشاء نتوانستند بگذارند.خب الان ما دانشگاه آزاد اسلامی داریم.همین قدر که اسمش اسلامی است برای ما کفایت میکند.مگر ما چقدر توقع می توانیم داشته باشیم.در روایت آمده است که لا اکره فی الدین.شاید هم در قرآن.یادم نیست جلد چندم.به هر حال نباید روی دین پافشاری کرد.
شما یادتان نمی آید ،این خیابان پهلوی واقعا مرکز فساد بود ولی حالا با تغییر اسم همه چی فرق کرده.من خواهشم این است که کورکورانه با همه چیز مخالفت نکنید.سعی کنید با تغییر نام چیزهای زشت ، آنها را تبدیل به احسن کنید.
گفته می شود که شما دستی هم در تحقیق و تالیف دارید.اگر ممکن است در این مورد توضیح بفرمائید.
رزیتا خاتون :این حجم از کار اجرایی واقعا فرصت انجام کارهای پیش پا افتاده ای مثل تحقیق و تالیف را به آدم نمی دهد.من در حال حاضر بیشتر وقتم را صرف پر کردن اوقات فراغتم می کنم. چون اوقات فراغت یک مشکل جدی است.البته ما کسانی را داریم که این کارهای تحقیق و تتبع را انجام می دهند و بنام ما منتشر می کنند.همان کسانی که پیامهای ما را هم می نویسند و سخنرانیهای ما را هم تنظیم می کنند.
فکر میکنم این مقدار فعالیت علمی و تحقیقی برای ایجاد شان فرهنگی کفایت میکند.
یک از نمایندگان مجلس ، اخیرا بقیه نمایندگان را دعوت به یک دقیقه سکوت کرده بود که مورد اعرتاض واقع شد.نظر شما در ان باره چیست؟
رزیتا خاتون :یک دقیقه سکوت ، واقعا ابتدایی و بچه گانه است.من معتقدم این سکوت باید ممتد و مستمر و فراگیر بشود.این فقط یک شروع ناشیانه است.
ببخشید ، متوجه منظور شما...
رزیتا خاتون   : ببینید ! ممتد و مستمر یعنی اینکه به یک دقیقه اکتفا نشود ، سرتاسر شبانه روز را پوشش دهد و فراگیر یعنی اینکه منحصر به نماینده های مجلس نشود ، عموم مردم را در بر گیرد.واقعا چه اشکالی دارد اگر همه مردم ، در تمام شبانه روز ساکت باشند ؟!

[ پنج‌شنبه 6 مهر 1391 ] [ 11:12 ] [ سینا ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

Google

در این وبلاگ
در کل اینترنت

جست و جوی گوگل

جست و جوی گوگل